Celostátní finále soutěže v řešení sudoku

V pátek 9. června se ve vědeckém parku VIDA! v Brně konalo celostátní finále soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Soutěž uspořádala Hráčská asociace logických her a sudoku. Ve čtyřech kolech museli soutěžící zdolat několik desítek náročných logických úloh rozličných typů.
Naši školu reprezentovala trojice žákyň 2.B ve složení Hana Zaoralová, Hana Petkovová a Eliška Lukáčová. Po 1. kole byl náš soutěžní tým na 26. příčce, každým dalším kolem se ale lepšil a nakonec se propracoval na 10. místo.
Prosadit se v početné konkurenci až do celostátního finále a obstát v něm je velký úspěch. Podobně jako v řadě dalších soutěží i zde naše družstvo jako jediné hájilo čest průmyslovek, bez něj by finále bylo výlučnou záležitostí gymnázií. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zaplněný multifunkční sál v Science centru VIDA!, zbývá 33 minut do konce prvního kola.