Celostátního finále soutěže v řešení sudoku

Tříčlenný ryze dívčí tým z naší školy ve složení Hanka Zaoralová, Simča Vykydalová a Hanka Petkovová (všechny ze 4.B) si výborným umístěním v regionálním kole soutěže vybojoval postup do celostátního kola. V celostátním finále zastoupila Hanku Petkovovou náhradnice Iveta Vítková z 2.B.

Třetí ročník celostátního finále soutěže družstev v řešení sudoku proběhl v úterý 4. 6. 2019 v multifunkčním sále Science centra VIDA! v Brně. Zúčastnilo se jej 30 tříčlenných týmů ze základních a středních škol. Soutěžícím bylo předloženo 28 samostatných úloh - klasické sudoku i různé varianty s rozdílnou náročností. Asi nejobtížnějším zadáním bylo šest tabulek sudoku provázáných přes zadané výsledky matematických operací. Úloha byla náročná především tím, že místo obvyklého kombinování dle pravidel klasického sudoku bylo třeba pečlivě analyzovat ony provazující součty a rozdíly.

Diplomem a věcnými cenami bylo odměněno šest nejlepších trojic v každé kategorii.
Náš tým skončil na pěkném 8. místě, tedy v těsném závěsu za oceněnými družstvy, třebaže dosáhl úctyhodného čtyřciferného počtu bodů.

Blahopřejeme k pěknému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.