Letní škola BIM modelování

Ve dnech 16. - 19. září 2020 se naši žáci Pozemního stavitelství a architektury Martina Bjalková, Martin Kavan a Sára Kotalová zúčastnili společně s Mgr. Ivo Rychtarem "Letní školy BIM modelování", která se pravidelně koná v pivovaru v Žatci.

Akci připravuje Odborná rada pro BIM z.s. a hlavně Ing. arch. Petr Vaněk. Cílem této báječné akce, která se koná každý rok, je naskenovat ve 3D areál a interiéry Žateckého pivovaru a vytvořit jeho model v ArchiCADu. Letos byly zastoupeny stavební průmyslovky z Opavy, Letohradu, Brna, Hradce Králové a Prahy.

Letošní rok pracoval náš tým na modelu Muzea pivovarnictví Žatecka. Martina modelovala krovy, Sára dopracovávala 1.NP a 2.NP a Martin pracoval na modelu sklepení této historické budovy. Týmy ostatních školy si vybrali další budovy.

Žáci pracovali s ručním 3D skenerem Geoslam, který představovila firma 3gon Positioning s.r.o. a stativovým i ručním skenerem značky Leica, které představila firma Gefos. Podle získaných mračen bodů pak v ArchiCADu vytvářeli model muzea. Žáci si vyzkoušeli úskalí i výhody týmové práce. Tyto zkušenosti jim určitě budou výhodou do budoucna. Na závěr letní školy každý tým prezentoval výsledky své práce.

Děkujeme všem organizátorům za krásnou akci, kterou opět hodnotím na výbornou a těšíme se v dalším roce na shledání.