Letní škola BIM projektování

Od čtvrtku 13. 9. 2018 až do neděle jsme byli se čtyřmi žáky na "Letní škole BIM projektování". Simona Vykydalová a Jan Stuchlík (4.B) pracovali v ArchiCADu a vytvářeli 3D model Žateckého pivovaru z mračna bodů, které pořídili 3D skenerem geodeti. Vojta Klímek a Filip Krobot (4.A) zpracovávali v DDS-CADu vybavení kotelny pivovaru (trubky, zásobníky, kotle, ...)

Celá akce se konala pod záštitou Odborné rady pro BIM (czBIM) a účastnilo se jí 17 žáků ze stavebních průmyslovek z Opavy, Brna, Hradce Králové a Letohradu. Na modelu Žateckého pivovaru jsme pracovali přímo v jeho prostorech. Každý žák pracoval na určené části. Jednotlivé části naši lektoři v centrálním počítači propojili, čímž vznikl model celého pivovaru.

Za sebe určitě nelituji stráveného času. Akce byla fajn, naučili jsme se nové věci, poznali město Žatec, Žatecký pivovar a kolegy z ostatních průmyslovek. Bylo skvělé pozorovat, jak velký kus práce žáci za pár dní udělali a jak jsou šikovní.

Děkujeme společnosti czBIM, zapojeným lektorům a firmám za pěkně připravený program, zajištění ubytování a stravování a SRPŠ při SPŠ stavební Opava za proplacení jízdenek.