Lyžařský kurz třídy 1.A,B

Lyžařský kurz třídy 1. A, B se uskutečnil ve dnech 22. 1. 2018 – 26. 1. 2018 ve Ski areálu v Karlově pod Pradědem. Kurzu se zúčastnilo 30 žáků, 2 učitelé – instruktoři na lyžování a 1 externí instruktor na snowboarding.

Po příjezdu a ubytování v hotelu Eden proběhlo na sjezdovce rozdělení lyžařů do družstev. Sjezdovky byly dostatečně zasněžené přírodním i umělým sněhem a každé ráno náležitě upravené. Využívali jsme dle výkonnosti všechny dostupné sjezdovky. V úterý a ve čtvrtek jsme prováděli výcvik dvoufázově, ve středu odpoledne jsme uskutečnili turistickou vycházku v okolí Malé Morávky, prohlédli si areál Kopřivná a rovněž tentýž den si zaplavali v bazénu hotelu Kamzík.      S ubytováním nebyly žádné problémy, strava byla velmi dobrá.

Ve čtvrtek večer proběhla společenská zábava pod heslem „pokoj baví pokoj“.

Velmi pozitivně hodnotím kázeň žáků, vzájemné vztahy a sounáležitost při výcviku i v průběhu každodenní organizace dne.

Lyžařský kurz splnil své hlavní poslání. A to, že žáci měli možnost strávit týden aktivního lyžování a snowboardingu v příjemném prostředí našich druhých nejvyšších hor ve společnosti svých spolužáků a učitelů.  

Závěrem bych chtěl poděkovat instruktorům Ing. Mgr. Ludvíku Kartousovi a Vojtěchu Hrubovskému za obětavý a vstřícný přístup k žákům a pomoc při organizaci kurzu.

Věřím, že žáci mají hodně nových zážitků, načerpali fyzické i psychické síly do druhého pololetí školního roku a ještě více upevnili svůj kolektiv.

Vedoucí kurzu: Mgr. Jiří Šrom