Odborná exkurze třídy 4.G

Ve dnech 30.11.- 2.12.2016 proběhla exkurze třídy 4.G pod vedením třídního učitele Tomáše Patočky, kterou jsme pojali tradičním způsobem. První den nás čekal příjezd do hlavního města Prahy, kde po ubytování na motelu nás čekalo sportovní vyžití v Jump aréně Praha. Ještě před příchodem do arény jsme „zabrousili“ na první odbornější náplň dne, což byla prohlídka Staroměstského náměstí. Žáci se dozvěděli něco o historii náměstí a také jakým způsobem by se zaměřoval orloj. Po přednášce, kterou jsem jim vysvětlil, jsme se hromadnou dopravou vydali do arény, kde nás "s otevřenou náručí" již čekal ochotný personál.

Druhý den jsme měli připravenou odbornou exkurzi v Českém zeměměřickém úřadě Praha. Žáci se zde dozvěděli informace o zeměměřickém úřadu, o jednotlivých působnostech úřadu a jak jsou služby zeměměřického úřadu poskytovány. Vše nám ochotně okomentoval pan Ing. Dvořáček, který je zástupcem ředitele ZÚ. Po krátké přestávce jsme se přesunuli do Ústředního archivu zeměměřictví a katastru, kde nás už čekal pan RnDr. Tomáš Grim, Ph.D., který nás seznámil s historickými mapami a historií mapování. Po exkurzi na ČÚZK, jsme měli exkurzi v Planetáriu Praha, kde jsme si vyzkoušeli různé „atrakce“.

Třetí den nás už čekal odjezd do Opavy a odpočinkový víkend, po jehož skončení jsme se všichni vrátili zpět do školy plni nových zážitků a poznání.