Opět na stupních vítězů – již potřetí v řadě!

Aula VŠB-TU Ostrava byla v pondělí 23. dubna dějištěm finále soutěže Zlepši si techniku. Žáci ZŠ a středoškoláci každoročně soutěží v prezentačních dovednostech. Úkolem soutěžících je během čtyř minut předvést odborné porotě a publiku vybrané téma z matematiky, fyziky, chemie nebo techniky jen s pomůckami, které lze přinést v ruce či v kapsách. Hodnotí se srozumitelnost i nápaditost a schopnost zaujmout publikum.
Naši školu letos reprezentoval tříčlenný tým a dva jednotlivci. Tým vedl ostřílený borec Filip Kollek ze 3.B, člen loňského vítězného týmu. Čtvrťáky zaneprázdněné přípravou k maturitě v něm nahradili Barča Koutná a Pepa Kamrádek, oba z 2.B. Soutěžící zinscenovali dětskou hru na pískovišti. Jejich vystoupení s názvem Zpevnění sypkých materiálů bylo vyhodnoceno jako třetí nejlepší. Pořadatelé kladně hodnotili skutečnost, že se náš tým postupně obměňuje a mladší se učí od zkušenějších. Ocenili také to, že soutěžící po sobě na pódiu vzorně uklidili.
V kategorii jednotlivců zastupovali školu Michal Nečesaný ze 3.A a Lukáš Šišovský z 1.A. Michal ve vystoupení Zvuková izolace ukázal, jak může příznivec metalové hudby šetřit sluch sousedů. Benjamínek naší výpravy Lukáš ve scénce Když zapomenu doma kalkulačku předvedl a zdůvodnil postup jednoduchého výpočtu některých mocnin. Lukáš se mezi staršími soupeři rozhodně neztratil, stejně jako již zmíněný tým obsadil třetí místo.
Vítězové obdrželi hodnotné věcné ceny. Blahopřejeme soutěžícím k úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Dík patří také pořadatelům za pečlivou přípravu, vlídnost, vstřícnost a humorný nadhled. Stejně jako v minulých letech se v příjemné uvolněné atmosféře tréma soutěžících snížila na minimum a skvěle se bavili všichni zúčastnění – odborná porota, soutěžící i učitelé, kteří je na soutěž připravili.

 

Na pískovišti
Zpevněná bábovička unese nejen cihlu, ale i své tvůrce
Radost z 3. místa
Umocňování bez kalkulačky
Bronz v kategorii jednotlivců
Metal ruší sousedy