RADOST

Tak se to tu jmenuje a my máme radost – opravdu velkou – že neprší. Včerejší dešťové provazy nevěstily nic dobrého, ale dneska je naštěstí všechno jinak.

Je úterý 3. 9. 2019 a my vyrážíme na adaptační kurz do RS Radost v Zálužné u Vítkova. Je nás spousta, všichni prváci z konstrukcí, architektury i geodézie, třídní Ing. Lebedová, Mgr. Kurková, Ing. Uhrová a dále Mgr. Obelczová, Ing. Mička a Mgr. Kubiczková, kteří plní úlohu dozoru, znalců spousty adaptačních her a šiřitelů dobré nálady.

Dopoledne se ubytujeme, hrajeme hry, snažíme se zjistit něco o sobě. Holky z béčka se těší na rýsování, zatím netuší nic o probdělých nocích, a protože to vypadá, že budou pracovité a zodpovědné, tak věřím, že je kvůli výkresům nebudou muset prožít. Snažíme si zapamatovat svá jména – všechny ty milé Markéty, báječné Báry, omamné Ondry a hladové Honzy.

Po obědě nás čeká turistika. Počasí nám přeje, tak vyrážíme. Kousek cesty jdeme společně, pak se jednotlivé třídy rozdělí. Postupně navštívíme rozhlednu ve Starých Těchanovicích (Těchanovice jsou Staré, ale rozhledna skoro úplně nová, u ní krásná dřevěná lehátka, a když přivřete oči, tak Kružberk v tomto slunečném odpoledni vypadá jako malé moře.), přehradu Kružberk a Davidův mlýn. Různě se míjíme, potkáváme a zase rozcházíme. Ušli jsme skoro 16 km, nohy bolí, na některých naskakují puchýře, ale my to všechno zvládneme.

Ing. Mička, pro tento večer Ohnivák, si po večeři bere spolu s chlapci  na starosti přípravu táboráku. Přinesou z lesa dřevo, nařežou ho, nasekají (všechny prsty přežijí) a celý večer se o oheň vzorně starají.

V noci se do chatek vkrádá chlad, proto jsme docela rádi, že se budíme do středečního rána. Za chvilku se vzpamatuje i sluníčko a po snídani prohřívá naše zmrzlá těla. Jako budoucí stavaři a geodeti jdeme po skupinách prozkoumat Raabovu štolu, dozvědět se něco o těžbě břidlice a opět hrajeme hry.

Pak už jenom sbalit věci, oběd a šup do autobusu směr Opava. Adaptovaní jsme, takže ZÍTRA TO ZAČNE!

1.B
1.B
1.B
1.B
1.B
1.B
1.G
1.G
1.G
1.G
1.G
1.G
1.G
1.G
1.G
1.A
1.A
1.A
1.A