Ve šplhu opět vítězně

Ve středu 30. ledna se konalo v tělocvičně Mendlova gymnázia okresní kolo ve šplhu, kterého se zúčastnila obě naše družstva.
V kategorii dívek měla každá účastnice ze čtyřčlenného družstva při šplhu na tyči do výše 4,5 metrů tři pokusy, z nichž se započítávaly dva nejlepší. Obdobné podmínky byly rovněž v kategorii chlapců s tím rozdílem, že tito startovali ze sedu a šplhali na laně pouze pomocí rukou. Už se to stává téměř tradicí, že některé z našich družstev přiveze vavříny nejvyšší. Ani letos tomu nebylo jinak.

V konečném součtu těchto časů se naše děvčata umístila na krásném druhém místě za družstvem Mendlova gymnázia. Třetí skončila děvčata ze Střední zdravotnické školy. Naši chlapci dopadli ještě o stupeň lépe než naše děvčata a celou soutěž vyhráli!

Na druhém místě skončili studenti ze Střední zdravotnické školy což bylo velké překvapení, třetí byli chlapci ze Střední technické školy. Soutěž měla vysokou sportovní úroveň a řada dosažených časů zasloužila vysoké uznání. Jako například čas našeho žáka Tomáše Chmelaře 5,0 s, který zvítězil v neoficiálním pořadí jednotlivců, zaslouží obrovské uznání. Družstvo chlapců si vybojovalo účast v krajském kole, které se uskuteční dne 13. února ve Frýdku - Místku.

Reprezentovali:
Tomáš Chmelař 4.G
Adam Poljak 4.B
Josef Kamrádek 3.B
Jiří Sekerka 4.A

Denisa Hiršová 3.A
Adéla Míčková 3.G
Lucie Kovářová 1.B
Amálie Kršíková 1.B

Všem gratuluji k dosaženým výsledkům a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy. Chlapcům přeji hodně sportovního štěstí v krajském kole.